INFOLINIA
TURYSTYCZNA
7.00 - 22.00
32 30 88888
dla wszystkich dzwoniących
w tym dla telefonów komórkowych
oraz dzwoniących z zagranicy
RANNY POLSKI TURYSTA W HURGHADZIE
Dodano dnia 14.07.2017, 16:04

Wiele sprzecznych informacji dociera do nas w związku z atakiem, który miał miejsce w hotelu należącym do sieci Sunny Days Resorts & Hotels w Hurghadzie na wschodzie Egiptu...


Wiele sprzecznych informacji dociera do nas w związku z atakiem, który miał miejsce w hotelu należącym do sieci Sunny Days Resorts & Hotels w Hurghadzie na wschodzie Egiptu.

Jak podają agencje sprawca ataku dostał się na teren ośrodka wypoczynkowego, przypłynąwszy do niego morzem z położonej w pobliżu plaży publicznej.

Zarząd Fundacji PCTIH podjął decyzję, iż w przypadku potwierdzenia informacji o rannym Polaku zostanie zorganizowana zbiórka środków na leczenie oraz ewentualną pomoc prawną.

Poniżej przedstawiamy informacje MSZ z dnia 10.04.2017 w dotyczące ostrzeżeń dla podróżujących.

W związku z wprowadzonym 10 kwietnia 2017 r. stanem wyjątkowym na terytorium całego kraju oraz utrzymującym się zagrożeniem zamachami terrorystycznymi, które mogą być kierowane także przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże do Egiptu – z wyłączeniem wyjazdów grupowych do miejscowości turystycznych położonych po stronie afrykańskiej nad Morzem Czerwonym (Hurghada, El-Gouna, Safaga, Marsa Alam) oraz Sharm el-Sheikh na Półwyspie Synaj.